Kontaktujte nás: +420736611270 | info@montecentrum.cz

barbora Hlásková

_MG_1902.JPG

Kdo jsem?  

Mám skvělé rodiče, kteří mi udělali přes všechny mé starosti pohodové a skvělé dětství. Po mém narození jsem “ležela” v kojeneckém ústavu 4 měsíce a čekala na nějaké rodiče, kteří mi dají domov. Můj začátek do tohoto světa nebyl úplně růžový. Díky tomu jsem byla velmi úzkostné dítě a později jsem si  prošla silnou separační úzkostí. Měla jsem velké štěstí, že jsem se připletla do života mých rodičů. Díky nim ze mě postupem času vyrostla silná osobnost s jasnou představou, kde je, co dělá a co chce. 

 

Proč to všechno píšu?

 

Každý člověk čerpá ze své životní cesty. Cítím, že moje poslání je práce s dětmi. Od mých 9 let začali rodiče s ranou pěstounskou péčí. Pamatuji si, jako by to bylo včera, kdy mně a mojí mladší sestře řekli, že budeme mít “na chvíli” doma miminko, o které se budeme starat. Ta radost a natěšenost byla opravdu velká. Během 9 let naší rodinou prošlo 18 novorozenců. Zkušenosti, které jsem střádala do mých 18 let, jsou neskutečnou výhodou nejen pro můj osobní život, ale i profesní. 

 

Od mých 15 let jsem začala hlídat děti v různých rodinách a začala jsem zjišťovat, že to je něco, co mi dává smysl a naplňuje mě to. Po škole jsem nastoupila do školky na plný úvazek. Jenže pak to přišlo. Moje maminka mi nabídla, že bych mohla jít na akreditovaný Montessori kurz. 

 

Tento kurz mi změnil život. Zjistila jsem, že moji rodiče mě vychovali dle Montessori principů a ani o tom nevěděli. Zjistila jsem, že věci, které mi připadají přirozené v přístupu k dětem, se shodují s Montessori filozofií. Během kurzu jsem věděla, že moje další životní etapa je práce v Montessori školce. 

 

A z ničeho nic rodinná známá, která založila Montessori mateřské centrum, se na mě obrátila s myšlenkou, že by si přála, abych od ní převzala Montessori mateřské centrum a pokračovala dál v její cestě. A tak jsem do toho skočila po hlavě! 

 

Montecentrum vedu druhým rokem a je krásné vidět nadšené děti, které si to u nás užívají a každý den ráno se těší do školičky. Díky mému úzkostnějšímu dětství mám velké pochopení pro děti, kterým se nechce od maminky nebo od táty. Je to přirozená věc. Některé děti to zvládají lépe a některé potřebují více času. Proto jsem vymyslela bezpečný plán adaptace, který dětem nevytváří trauma a je ušitý na míru každému dítěti a jeho rodičům. 

 

Moje vize?

 

Tvořit bezpečné prostředí pro děti, kde se bude rozvíjet jejich potenciál. Podporovat děti, aby se nebály něco pokazit, měly chuť zkoušet nové věci, měly povědomí o sobě a druhých. Podporovat jejich samostatnost a dát jim pocit, že jsou ve světě vítané, užitečné a potřebné.
Věra Froňková

11f0dcb3-a9e7-477b-aeb3-3ab42b15a2f0.jpeg

Kdo jsem?

Jsem máma tří dětí nadšená do Montessori pedagogiky. Přestože jsem vystudovala několik oborů, nic mi do života nepřineslo takové naplnění jako pobývání s dětmi v Montessori prostředí.

Nikdy nezapomenu ten pocit, když jsem byla v jednom předškolním zařízení vedle mojí tří leté Beátky. Ten klid a řád, systém a ta čirá radost, že něco dokázala úplně sama, se mnou hluboce zarezonovaly. Dodnes mám před očima, její úžas a radost, když jsme odcházely domů, poskakovala si po chodníku a něco si broukala. Od té chvíle je tento obrázek mým hnacím motorem, jak dopřát i ostatním dětem zažít pocit vlastního vnitřního uspokojení a sebehodnoty.

Řád, systém, posloupnost, opakování, uvědomění si začátku a konce činností, daná pravidla, co nastavuje Montessori pedagogika, to vše mi přijde jak ‚návrat domů‘. Pomáhají mi držet bezpečný prostor, ve kterém můžu být já tak jak jsem, a tak to zprostředkovávat i dětem. Právě možnost nechat dětem zažít, že dokážou dělat věci samy, že mohou dělat chyby bez trestu nebo výsměchu, že jsou v pořádku, jak jsou a že na ně není nahlíženo skrz prsty a nejsou nikým škatulkovány je to, co mě na této práci nejvíce baví.

Je až neuvěřitelné, jak se stále potvrzuje, že v jednoduchosti je krása. Ale v dnešní době ta jednoduchost vlastně vůbec není snadná jak pro nás dospělé, natož pro malé děti.

Proto jsem se vrhla do dalšího studia a sebevzdělávání. Absolvovala jsem kurzy Montessori pedagogiky od společnosti Žijeme Montessori a Montessori Institute Prague, kurz Respektovat a být respektován, jsem kvalifikovaná chůva pro děti v dětské skupině a nyní končím diplomový kurz Montessori 3- 6  let od společnosti Montessori ČR, na který chci navázat kurzem pro 0-3.

Už teď se těším až Vás a Vaše děti osobně poznám na některém z programů v Montessori rodinném centru.

Jak se dostanete do MONTECENTRA?


Z metra „A“ Dejvická

 cca 10 min pěšky,

jít kousek po Evropské, před Střední pedagogickou školou odbočit doleva do ulice Gymnasijní a za viaduktem doprava nahoru po schodech, příp. za viaduktem jít rovně nahoru ulicí Slunná, poté první odbočka doprava do ulice Dělostřelecká a poté druhá odbočka doprava a již jste před vilou.  


Z tramvajové zastávky Vozovna Střešovice

cca 8 min pěšky,

jít ulicí Cukrovarnická, poté odbočit druhou doprava do ulice Slunná, jít dolů, přejít ulici Na Ořechovce a na další křižovatce odbočit doleva do ulice Dělostřelecká, poté druhá odbočka doprava a již jste před vilou.


Autem

Parkování v ulici

přes aplikaci Parkování Praha za cenu 60 Kč/hod a nebo v ulici Dělostřelecká, kde je i smíšená zóna, tudíž i levnější parkování.

 Otevírací doba

PO - PÁ: 8:00 - 16:00

SO - NE: Dle domluvy